Przed Światowym Dniem Chorego – konferencja w Warszawie.

Przed Światowym Dniem Chorego – konferencja w Warszawie

◊Z racji zbliżającego się 23. Światowego Dnia Chorego w Warszawie zorganizowano konferencję prasową. Podczas niej m.in. omówiono papieskie orędzie wystosowane z tej okazji.Zdaniem krajowego duszpasterza Służby Zdrowia z orędzia Papieża Franciszka wynikają szczególnie dwie wartości: darmowość i wielkoduszność. „Darmowość to pewna wartość, tak samo jak wielkoduszność, którą nazwalibyśmy nawet cnotą posługi medycznej. Nie chodzi o to, by pracownik medyczny pracował za darmo, ale by w sobie kształtował pełną empatii relację do osoby chorej” – podkreślił ks. prof. Stanisław Warzeszak.

Specjalne słowo do chorych wystosował również abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. Przebywający w szpitalu hierarcha wyraża wdzięczność, także w swoim imieniu, wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, ale również kapelanom, którzy cierpiącym niosą Chrystusa. Abp Zimowski dziękuje także za wszelkie modlitwy w jego intencji, prosząc o dalsze wsparcie.

R. Łączny, KAI

 

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego- http://pl.radiovaticana .va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>