„Żółty Tydzień” trwa!

W poniedziałek 12 marca ruszyła XXIV edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień, której ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako skutecznej profilaktyki tych chorób. Akcja potrwa do 24 marca br.
Zachęcam do zapoznania się z filmami na temat wirusowego zapalenia wątroby typu A i typu B oraz sposobów profilaktyki tych chorób. Specjalnie przygotowane na tę edycję akcji materiały filmowe można obejrzeć na portalu You Tube, na kanale Fundacji Gwiazda Nadziei.

Aktualne adresy punktów szczepień biorących udział w akcji można znaleźć na stronie internetowej www.zoltytydzien.pl.

Profilaktyka:

Wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B to jedne z najczęściej występujących chorób zakaźnych na świecie. Sprawdź w jaki sposób może dojść do zakażenia i jak zadbać o odpowiednią profilaktykę.

Euro 2012:

Czy w związku z nadchodzącymi imprezami sportowymi związanymi z Euro 2012 istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby? Zobacz co na ten temat mówi ekspert, prof. dr hab. n. med. Alicja Wiercińska-Drapało z Kliniki Hepatologii i Nabytych Niedoborów Immunologicznych WUM.

Sonda:

W jaki sposób dbamy o swoje zdrowie? Co Polacy wiedzą na temat wirusowego zapalenia wątroby typu A i typu B oraz sposobów zabezpieczenia przed tymi chorobami?

Żółty Tydzień:

Bądź świadomy! Nie ryzykuj – zaszczep się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>