„Żółty Tydzień”- 6 filmów edukacyjnych.

Witam serdecznie, jeszcze do 19 października potrwa ogólnopolska akcja Żółty Tydzień, której ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby typu A i typu B oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako sprawdzonej profilaktyki tych chorób.
W serwisie YouTube utworzony został specjalny kanał ‘zoltytydzien’, na którym zamieszczonych zostało 6 specjalnie przygotowanych na potrzeby akcji filmów edukacyjnych. Wśród nich znalazły się wypowiedzi ekspertów na temat wirusowego zapalenia wątroby typu A i typu B, zagrożeń związanych z tymi chorobami oraz sposobów profilaktyki. W filmie pt. „Żółty Tydzień” znalazły się wypowiedzi ekspertów i osoby chorej na WZW B zachęcające do skorzystania z akcji. Oglądając sondę można także skonfrontować swoją wiedzę na temat zagrożenia wirusowym zapaleniem wątroby typu A i B z opiniami wypowiadających się uczestników. Wszystkie materiały filmowe zamieszczone w serwisie You Tube można również obejrzeć na stronie akcji w zakładce „Zaobacz filmy” , http://www.zoltytydzien.pl/zobacz_filmy/zobacz_filmy.aspx
Poniżej znajdują się linki do filmów wraz z opisami.

1. Żółty Tydzień – w dniach od 8 do 19 października 2012 r. odbywa się XXV edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień. Jej ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych. Bądź świadomy! Nie ryzykuj – zaszczep się!

2. Prof. Radzikowski na temat akcji Żółty Tydzień – Wypowiedź prof. dr hab. n. med. Andrzeja Radzikowskiego z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na temat akcji Żółty Tydzień.

3. Wirusowe Zapalenie Wąroby typu B – Prof. dr hab. n. med. Andrzej Radzikowski z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci WUM mówi o potencjalnych zagrożeniach, jakie wiążą się z zakażeniem wirusowym zapaleniem wątroby typu B a także odpowiedniej profilaktyce.

4. Wirusowe Zapalenie Wąroby typu A – Wypowiedź prof. dr hab. n. med. Andrzeja Radzikowskiego z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci WUM na temat przyczyn, przebiegu i profilaktyki wirusowego zapalenia wątroby typu A.

5. Eksperci na temat wirusowych zapaleń wątroby – Wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B to jedne z najczęściej występujących chorób zakaźnych na świecie – mówią eksperci i przypominają, w jaki sposób może dojść do zakażenia i jak zadbać o odpowiednią profilaktykę.

http://www.youtube.com/watch?v=DkIdbLlhyqk&feature=youtu.be -

6. Sonda – W jaki sposób dbamy o swoje zdrowie? Co Polacy wiedzą na temat wirusowego zapalenia wątroby typu A i typu B oraz sposobów zabezpieczenia przed tymi chorobami?

Zapraszamy do serwisu YouTube na kanał „zoltytydzien” do zapoznania się z poradami ekspertów i informacjami na temat WZW A i WZW B oraz dzielenia się filmami z Państwa czytelnikami.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

z pozdrowieniami,

Agnieszka Sobczak-Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>