Zmiana warunków uczestnictwa w programie Szklanka Mleka.

Agencja Rynku Rolnego opublikowała 3 sierpnia br. nowe warunki udzielania dopłat do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych. Zmiany dotyczą przede wszystkim terminu zawierania umów. Według nowych warunków umowa na dostarczanie mleka na pierwszy semestr musi być złożona w oddziale terenowym ARR do 15 września br.

Dostawcy i producenci mleka szkolnego nie byli przez ARR informowani o planowanych zmianach w zakresie zawierania i rejestrowania umów. Znaczna część dostawców ma zawarte umowy długoterminowe, lub pod koniec roku szkolnego zawierali umowy na nowy rok szkolny. Nowe wytyczne są o tyle kłopotliwe, że szkoły rozpoczynają pracę w drugiej połowie sierpnia, oraz mleczarnie które dostarczają mleko do dziesiątek lub setek szkół mogą nie zdążyć z załatwieniem niezbędnych formalności. Może to skutkować tym, że dzieci nie będą otrzymywać mleka w szkole.

Ponadto dostawcy mleka szkolnego nie mają informacji na temat ważności umów już zawartych, które zgodnie z nowymi warunkami należy anektować.

Z nowymi warunkami można się zapoznać na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego.
Roman Wieczorkiewicz, www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>