„Zdrowe Targi”- Firma RMTrade oferuje małą domowa prasę do tłoczenia olejów z wielu nasion! Cena ok. 500,00 zł.

Firma prezentuje produkt na stronie : www.zdrowetargi.pl

Firma RMTrade posiada w swojej ofercie urządzenie, które pozwala na tłoczenie oleju z nasion rzepaku, lnu, sezamu, słonecznika, dyni, konopi, orzechów włoskich, orzechów laskowych, migdałów, orzechów kokosowych a także można je wykorzystać do produkcji masła orzechowego z orzeszków ziemnych. Wydajność waha się w granicach od 1 do 2 litrów na godzinę i jest uzależniona od rodzaju ziarna oraz jego jakości i zawartości w nim oleju. Urządzenie ma kompaktowe rozmiary, waży troszkę ponad 2kg a opakowanie wraz z zawartością zajmuje powierzchnię formatu kartki A4. Prasę można zamontować na stabilnym stole, klocku drewna, pniu drzewa, ławce lub na ścianie.

Prasa jest podgrzewana płomieniem, lecz z uwagi na fakt, iż temperatura wewnątrz prasy waha się w granicach 50-70oC proces nadal można nazwać zimnym tłoczeniem, a olej zachowuje pełnię witamin i aromatów.

Podgrzewanie ma wpływ na uplastycznienie tłoczonego materiału i rozrzedzenie oleju dlatego w ciepłe dni lub w ciepłych pomieszczeniach można zrezygnować z użycia płomienia po wstępnym podgrzaniu. Wpłynie to nieznacznie na wydajność, lecz będzie znacznie ciężej obracać korbą.

Po zakończeniu pracy należy jak najszybciej prasę rozebrać i dokładnie wyczyścić z pozostałości wytłoczyn, gdyż po ostygnięciu twardnieją i są trudne do usunięcia.

Farba użyta do pomalowania prasy została naniesiona metoda proszkową, a więc jest odporna zarówno na temperaturę jak i na olej i z nim nie reaguje.

Klaryfikacja oleju następuje samoczynnie, nie trzeba używać żadnych filtrów. Po zakończonym tłoczeniu olej należy odstawić na kilka dni w ciepłe miejsce-zanieczyszczenia opadną na dno pojemnika a czysty olej można zlać do ciemnej butelki i przechowywać najlepiej w lodówce. Pozostały osad można ponownie przetłoczyć ze świeżą partią nasion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>