Zdrowa żywność dzięki technologii „Efektywnych Mikroorganizmów”!


Podstawowym preparatem w technologii „Efektywnych Mikroorganizmów”(EM) jest kompozycja pod nazwą EM-1. Preparat EM-1 jest koncentratem, dlatego używamy go zawsze w formie namnożonej określanej jako EM-A, czyli „Aktywny”. Rozmnażamy preparat w celu zapewnienia w miejscu zastosowania wystarczającą ilość pożytecznych mikroorganizmów do ich skutecznego działania. W jaki sposób zakupić taki preparat w promocji? Jakie są zasady przygotowani i stosowania „EM? Wszystkie informacje można uzyskać w Firmie „Greenland” (www.emgreen.pl) w Puławach, która uruchomiła specjalny informacyjny numer telefonu….


 


kierunek 0-81, 888-53-25,pod którym pełni dyżur p. Renata Mikołajczyk i udziela wszelkich informacji na temat „EM” w godzinach od 10.00-16.00, a kto powoła się na moje nazwisko :Jacek Roik, jroik@manpol.net,tel. 0-14, 61-53-48 (20.00-21.00) może liczyć na opusty cenowe przy zakupie! Oto krótka instrukcja namnażania „EM”. Jak otrzymać z jednego litra EM-1, 20 litrów EM-A (Aktywnego)?;trzeba zgromadzić w pojemniku 18 litrów dobrej wody o temperaturze 30-37 stopni Celsjusza orz zakupić w Firmie „Greenland” 1 litr melasy trzcinowej i 1 litr preparatu EM-1. Melasę rozpuszczamy całkowicie w ciepłej wodzie i dodajemy EM-1, dobrze wszystko mieszając. Czyste pojemniki napełniamy ta mieszaniną tak, by zminimalizować przestrzeń wypełnioną powietrzem. Optymalna temperatura dla fermentacji EM-1, to 25-35 stopni Celsjusza, co może zapewnić w razie potrzeby grzałka z termostatem (aby zapewnić stałą temperaturę przez cały czas fermentacji). Grzałka nie może się rozgrzewać powyżej 40 stopni Celsjusza! EM-1 staje się w pełni „Aktywny, czyli jest gotowy do użycia po 7 dniach, odczyn pH musi być poniżej 4. Tak rozmnożone mikroorganizmy EM-A muszą być użyte w ciągu 14 dni! UWAGA! Specyfika kompozycji EM-1 pozwala tylko na jednorazowe namnożenie tych mikroorganizmów z pożywką bez zmiany właściwości preparatu. Aktywne EM (EM-A) nie mogą być użyte do dalszego rozmnażania ze względu na zmianę równowagi populacji mikroorganizmów, przez co stają się nieskuteczne w działaniu! Zasady stosowania „EM”: temperatura gleby powyżej 8 stopni Celsjusza. Gleba nie może być przesuszona. W przypadku konieczności stosowania na glebę przesuszoną, oprysk stosujemy w dni pochmurne lub w nocy. W takim przypadku stosujemy 1000 litrów wody na 1 ha i natychmiast po oprysku ja bronujemy. Nawet na wilgotną glebę oprysk stosujemy rano lub wieczorem, aby uniknąć kontaktu preparatu z silnymi promieniami słonecznymi. Idealny czas stosowania „EM” to przed, w trakcie lub po deszczu. Przy okazji warto wiedzieć , że zdrowa, aktywna gleba o odczynie pH 7 zatrzymuje metale ciężkie, tak że nie przedostają się do roślin a organiczne trucizny(toksyny) są rozkładane przez pożyteczne mikroorganizmy żyjące w glebie. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że jakość produktów roślinnych z tak ożywionych gleb będzie przewyższała obecną jakość produktów rolnictwa ekologicznego! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>