Zbigniew Wojtasiński- „101 mitów o zdrowiu”. Mit 4- Nowotwory danego typu u wszystkich chorych przebiegają tak samo.

Fazy rozwoju raka. Nieznane są jeszcze wszystkie zmiany, jakie zachodzą w prawidłowej komórce, powodujące przekształcenie się jej w nowotwór i jej zezłośliwienie. Aby komórka nowotworowa powodowała przerzuty zdolne zabić człowieka, musi pojawić się wiele zmian genetycznych. Nie ograniczają się one tylko do określonego rodzaju raka. Są to często zmiany indywidualne, charakterystyczne dla chorego. Aby leczenie było skuteczne, muszą być uwzględnione mutacje w komórkach występujące w komórkach rakowych danego chorego. Oto V etapów rozwoju raka…

Etap 1: Działanie szkodliwych substancji, powstałych przy paleniu tytoniu tytoniu lub nadmiernym opalaniu się, nakłada się na indywidualne predyspozycje, powodując zmiany w DNA. Jeśli mechanizmy naprawcze są niewystarczające, dochodzi do mutacji przekształcających prawidłową komórkę w nowotworową.

Etap 2: Zmienione komórki zaczynają się rozmnażać, nie zważając na powstrzymujące je sygnały z sąsiednich, prawidłowych komórek. Od tej pory guz prowadzi samodzielne życie i zachowuje się jak żywy organizm,  który chce przetrwać i rozmnażać się w otaczającym go środowisku.

Etap 3: Szanse na wyleczenie pogarszają się wraz z dalszym rozrastaniem się guza. Komórki wysyłają sygnały powodujące powstawanie odżywiających go naczyń krwionośnych.

Etap 4: Uformowanie się większych naczyń krwionośnych umożliwia odrywającym się komórkom rakowym przeniknięcie do krwiobiegu i rozprzestrzenianie się po całym organizmie.

Etap 5: Komórki rakowe osiadają w innych tkankach, tworząc przerzuty. Nowe guzy powstają w tak ważnych narządach wewnętrznych,  jak wątroba, mózg lub płuca. Na tym etapie szanse wyleczenia są minimalne nawet po usunięciu guza pierwotnego.

Gdzie kupić książkę ? Oto informacja:

http://www.roik.pl/ta-ksiazke-warto-przeczytac-zbigniew-wojtasinski101-mitow-o-zdrowiu-czyli-jak-sie-leczyc-i-nie-chorowac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>