Zapraszam na rozmowy o zdrowiu !

 Zapraszam na stoisko nr 40 podczas jubileuszowych XX Targów „Ecolife” 2004 organizowanych niezmiennie w Tarnowie w dniach 1-3 .10.04 r. od godziny 11.00- do 18.00, w niedzielę od 10.00 do 16.00, przez Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywności w Tarnowie. A teraz nieco historii o tarnowskiej imprezie ….. 21 września 1985 roku odbyły się w Tarnowie I Krajowe Targi Zdrowej Żywności, będące wówczas ewenementem wystawienniczym w Polsce. Poprzedził je ogólnopolski ruch na rzecz zdrowej żywności, zainicjowany przez tarnowskiego lekarza Jacka Roika, który był także jednym z pomysłodawców Targów.
Mało kto wierzył, iż to lokalne wtedy przedsięwzięcie da początek cyklicznej imprezie targowej. Tymczasem w tarnowskich ekspozycjach uczestniczyło coraz więcej wystawców, nabierały one profesjonalnego charakteru, zwiedzały je tysiące miłośników zdrowego stylu życia z całego kraju. Targami Zdrowej Żywności zaczęli się interesować również zagraniczni wystawcy. Już w 1988 roku uczestniczyła w nich duńska fabryka żywności Nutana, a rok później oprócz tej firmy swoje stoiska miały  Back to Nature /USA/. Dzięki wysiłkom grupy pasjonatów Targi ciągle się rozwijały, poszerzając swój zakres branżowy. W latach 1992-95 odbywały się w Tarnowie dwie imprezy – w czerwcu Krajowe Targi Zdrowego Życia, zaś we wrześniu Ogólnopolskie Targi Zdrowej Żywności. W 1996 roku nastąpiła zmiana nazwy organizatora Targów z Krajowego Towarzystwa Propagowania Zdrowej Żywności na Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywności. Odtąd właśnie corocznie są organizowane Targi Zdrowego Życia i Żywności Ecolife, które w latach 1999-2003 zostały poszerzone o Krajowe Targi Żywności Atestowanej. Rok 2004 przyniesie dalsze zmiany. 20 edycja tej imprezy będzie połączona z pierwszymi w kraju Targami Żywności Regionalnej. Dotychczas w tarnowskich Targach wzięło udział ponad 1400 wystawców, w tym także producenci z Austrii, Czechosłowacji,Węgier, Słowacji, Niemiec, Włoch, Francji, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Podczas Targów zawsze odbywały się sympozja, wykłady, spotkania, pokazy promujące zdrowe życie. Targowa publiczność mogła się spotykać z wybitnymi przedstawicielami nauki i medycyny, choćby wymienić profesorów Juliana Aleksandrowicza, Aleksandra Ożarowskiego, Jerzego Woy-Wojciechowskiego, Wacława Tuszyńskiego, Henryka Gąsiorowskiego, Jerzego Lutomskiego, Wiktora Szostaka, Światłosława Ziemlańskiego, Zbigniewa Wronkowskiego, Paulina Moszczyńskiego, Tomasza Twardowskiego, Witolda Zatońskiego. Były organizowane imprezy towarzyszące poświęcone różnym branżom, jak np. Dzień Chleba, Dzień Mleka, Dzień Soi, Dzień Apiterapii, Forum Piekarsko-Cukiernicze, Dni z Polgruntem, Spotkania z Ichemem. Tysiące ludzi skorzystało z bezpłatnych porad i konsultacji medycznych oraz badań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>