Zapalenie zatok-lecz się zdrowo!

Zapalenie zatok przynosowych jest częstym problemem zdrowotnym powodowanym przez wirusy, bakterie lub alergeny. Objawia się zwykle: zatkaniem nosa, gęstą wydzieliną ,a czasem gorączka i bólem głowy np. w okolicy czoła(ból przybiera na sile przy pochylaniu głowy do przodu). Zatoki są przestrzeniami powietrznymi w kościach czaszki wysłanymi błoną śluzową. Są połączone z jamą nosową i dzielą się na : czołowe, szczękowe, klinowe oraz komórki sitowe. Do wypełnienia zatok powietrzem dochodzi zwykle w ciągu pierwszych 10 lat życia, dlatego choroby zatok u dzieci są  rzadkie. Ostre zapalenie zatok u dzieci….

występuje najczęściej w powiązaniu z katarem. Oprócz infekcji częstą przyczyną dolegliwości w obrębie zatok u dzieci są alergie(ok. 30% wszystkich przypadków zapalenia zatok u dzieci w wieku szkolnym). Błona śluzowa zatok stale produkuje śluz, który u zdrowej osoby przesuwany jest w kierunku ujścia zatok i dalej przez śluzówkę nosa w kierunku gardła. Jeśli drenaż wydzieliny jest prawidłowy, nawet w przypadku infekcji, stan zapalny zatok jest zazwyczaj przejściowy. Jeśli jednak odpływ wydzieliny jest utrudniony może dojść do zaostrzenia procesu chorobowego i nasilenia objawów. Kiedy objawy stanu zapalnego zatok trwają krótko mówimy o ostrym zapaleniu zatok. Jeśli objawy stałe lub okresowe utrzymują się dłużej mówimy o przewlekłym zapaleniu zatok. W zapaleniu zatok pomocny jest homeopatyczny produkt złożony  Euphorbium compositum SN krople doustne. Lek ten jest skuteczny w leczeniu zapalenia zatok o różnej etiologii, upłynnia wydzielinę i ułatwia jej odpływ z zatok. Zapalenie zatok przynosowych, któremu towarzyszy ropna wydzielina z nosa, gorączka i obrzęk twarzy należy leczyć antybiotykami. Jeżeli zakażenie rozprzestrzeni się w obrębie czaszki, może być niebezpieczne. W takich przypadkach Euphorbium compositum SN krople doustne można stosować równolegle z antybiotykoterapią. Dołączenie Euphorbium compositum SN krople usprawnia odpływ wydzieliny z zatok i poprawia komfort oddychania, czego nie zapewnia antybiotyk stosowany samodzielnie. Dawkowanie: zwykle 10 kropli 3 x dziennie. W ostrych dolegliwościach początkowo 10 kropli co 15 minut (przez około 2 godziny) zmniejszając następnie dawkę do 10 kropli 6 x dziennie. Opis leku: skuteczny w terapii zapalenia zatok(czołowych, sitowych, szczękowych, klinowych) o różnej etiologii, usprawnia odpływ wydzieliny z zatok i nosa, udrażnia nos, ułatwia oddychanie, jest bezpieczny również w długotrwałej terapii dzieci i dorosłych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>