Zakaz palenia na polskich plażach dopiero po 15 sierpnia?

W te wakacje ani mieszkańcy Trójmiasta, ani turyści raczej nie odczują skutków budzącej emocje uchwały o zakazie palenia na plażach – podaje portal gazeta.pl. Uchwałę gdańscy radni przegłosowali 28 maja. Po Gdańsku zakaz palenia na miejskich plażach wprowadził Olsztyn, zastanawiają się Władysławowo i Kołobrzeg.

- Do nas uchwała wpłynęła 4 czerwca – mówi Monika Sadowska z redakcji Dziennika Urzędowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. – Od tego momentu przeanalizowali ją nasi radcy prawni. W dzienniku mogłaby ukazać się 4 lipca, ale na publikację czekają jeszcze uchwały z maja, więc to potrwa dłużej. A że od momentu ukazania się w druku są jeszcze dwa tygodnie na jej wejście w życie, więc obowiązywać zacznie po 15 sierpnia lub później.

Mimo tego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku już kupił sześć drewnianych donic, które ustawiono przy wejściach na gdańskie plaże strzeżone.

www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>