Zadbaj o swój kręgosłup!

Odpowiednio dobrane ćwiczenia i najnowsze zabiegi chirurgiczne pozwalają skutecznie leczyć schorzenia kręgosłupa. Najczęstszą przyczyną bólów kręgosłupa jest przeciążenie jego wiązadeł, które utrzymują kręgi we właściwej pozycji. Mogą mieć na to wpływ m.in. zła postawa siedząca, podnoszenie ciężarów, podskoki, gra w golfa bądź kręgle. Większość bólów kręgosłupa mija sama. Wynikają one z przeciążenia i naturalnym lekarstwem jest odpoczynek ? przypomina Rzeczpospolita.

Kręgosłup można leczyć zachowawczo opierając się na dokładnie dobranych ćwiczeniach często połączonych z fizykoterapią oraz farmakoterapią. Można też operacyjnie. Dr Janusz Chojnicki, reumatolog, wyjaśnia, że popularne jest wykonanie tzw. fenestracji lub hemilaminektomii, które polegają na wycięciu przez chirurga mniejszego lub większego otworu w łuku kręgu, by usunąć przez niego uszkodzoną tkankę.

Więcej: www.rp.pl

www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>