Z potliwością pach nie daję sobie już rady! W Niemczech wykonywane jest usuwanie gruczołów potowych. Za suchość pach mogę „zapłacić” ograniczeniem ruchów ramion!

Witam, chciałabym zapytać o taką sprawę. Znalazłam na tej stronie: http://www.roik.pl/jak-zapobiec-nadmiernemu-poceniu-sie/ artykuł o nadmiernej potliwości, jest tam napisane, że w Niemczech wykonywane jest usuwanie gruczołów potowych. Czy wie Pan może czy w Polsce jest przeprowadzany zabieg usuwania gruczołów potowych spod pach i czy jest on refundowany? Bo ja szukając w internecie natknęłam się na gabinet, który to wykonuje jednak tylko prywatnie i jak mi napisano koszt takiego zabiegu to ok 5000 zł . Nie mam takiej kwoty. Jeżeli bym miała to od razu bym się poddała zabiegowi, bo z nadpotliwością pach nie daję już sobie rady. Robiłam już wszystko, robiono mi badania, lekarz powiedział że z wyników nic nie wynika i odesłał mnie do dermatologa, dermatolog dawał rożne specyfiki, większość tych specyfików samodzielnie przerobiłam zakupując w aptece, w zasadzie to mam prawie całą aptekę bez recepty w domu na nadpotliwość i to nic nie dawało. Dermatolog rozkłada ręce.

Ja zanim poszłam do lekarza sądziłam, że może to minie samo, ze może jakieś środki z apteki mi pomogą, jednak już nie dawałam sobie rady i musiałam udać się do lekarza. Męczę się z tym już od około dwóch lat. Wcześniej tego nie miałam. I jest coraz gorzej. Jak tylko wstanę to zaraz zaczynam mieć mokro pod pachami, same pachy nic więcej, później to już tylko się ze mnie leje pod pachami jakby mi ktoś kran odkręcił, a dzień kończę na kolejnej zmianie ubrania, które śmierdzi tak nieludzko ze czasami już nie umiem doprać tych bluzek z tego smrodu. Roczny koszt wymiany ubrań, zużycia wody do dziennego prania i kąpieli przekroczył chyba już normalne zapotrzebowanie 1 osoby, co przy moich skromnych zarobkach stanowi problem. Myję się codziennie i używam mydeł antybakteryjnych, wszystkiego co się da ale to i tak niewiele daje. Rano nie wyjdę z domu jeżeli dokładnie nie wyszoruję pach mydłem antybakteryjnym. Zauważyłam też, że jeszcze bardziej się pocę gdy tylko zrobi mi się zimno, a ponieważ jest mi zimno prawie cały czas to proszę sobie wyobrazić co się dzieje. Przeszkadza mi to na studiach, w pracy, wszędzie. Jeżeli posiadałby pan jakiej informacje na temat wykonania tego zabiegu z NFZ to bardzo bym prosiła o odpowiedź. Wyczytałam, że minusem jest możliwość powstawania blizn które mogą ograniczyć ruchy ramion, jednak jeżeli byłaby to jedyna cena za suchość to uważam, że to żadna cena.
Bardzo proszę o odpowiedz. Z wyrazami szacunku: Beata.

Szanowna Pani !
Rozumię Pani problem! Na temat NFZ czy refunduje czy nie tego rodzaju zabieg niestety nie wiem! Jeżeli mogę zapytać ?: czy Pani miała wykonywane badania krwi w kierunku poziomu hormonów tarczycy? Czy Pani jest pesymistka czy optymistką ? Z poważaniem: Jacek Roik p.s. zastanowię się czy jest jakiś produkt z zakresu medycyny komórkowej dr Ratha na Pani dolegliwość ? Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14 , 655 84 49, 19.00- 21.00 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>