XIV Biesiada u „Bartnika” , w Stróżach koło Grybowa!

Janusza Kasztelewicza, właściciela Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” znam od wielu już lat! Pszczelarstwo to Jego pasja! Był jednym z pierwszych Wystawców na organizowanych w Tarnowie od 1985 roku Targach Zdrowej Żywności. Miód i produkty pszczele to właśnie zdrowa żywność! W Polsce nadal produkty pracowitych pszczół są niedoceniane w profilaktyce chorób cywilizacyjnych!!  Jego pasieka znana jest w wielu krajach świata! Z największą przyjemnością  przyjąłem zaproszenie na XIV już Biesiadę u Bartnika, www.bartnik.pl, telefon: 0-18, 445-18-82. .Z Tarnowa do Stróż k. Grybowa tylko 60 km! Program spotkania w dniach 1 i 2 lipca 2005 roku, niezwykle jest bogaty! W trakcie Biesiady…..

można będzie zwiedzić Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. B. Szymusika oraz nabyć :miody naturalne, miody pitne, kosmetyki na bazie produktów pszczelich , literaturę fachowa, sprzęt pszczelarski, matki pszczele, węzę. Prowadzony będzie skup wosku i propolisu. Na licznych stoiskach będzie można obejrzeć i nabyć wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego oraz zapoznać się z pszczelarstwem Słowenii na autorskiej wystawie fotografii Franca Sivica Sinica Lubljany. Na dzieci czeka wiele atrakcji miedzy innymi plac zabaw „Pszczela Wioska”, strusie, konie i kucyki. Czynne będą punkty gastronomiczne ze specjałami kuchni regionalnej.Mozna będzie posłuchać muzyki i …Hanki Bielickiej W sobotę 02 lipca 2005 roku początek Biesiady o godzinie 10.00, w niedzielę 03 lipca 2005 roku początek o godzinie 9.00. Ponadto Pszczelarze mogą wysłuchać kilkunastu referatów podczas konferencji naukowej  pt. „Wpływ leczenia chorób pszczół na jakość miodu” . Warto w tych dniach  być w Stróżach !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>