Wspólnie przeciw białaczce!

W Polsce co 1,5 godziny ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory nie znajduje dawcy. A przecież pobranie krwi i rejestracja w Bazie Dawców Komórek Macierzystych to zaledwie chwila. 20. czerwca w Pruszczu Gdańskim, w Centrum Kultury i Sportu, każdy kto ukończył 18 lat a nie przekroczył 55 troku życia będzie mógł zarejestrować się w bazie dawców Komórek Macierzystych. Akcja ?tak jestem dawcą nadziei i życia” potrwa od godziny 11.00 do 18.00.

Jest to kolejna akcja organizowana jest przez Fundację DKMS. Tym razem poszukiwany jest dawca dla 32 letniej Hani.

? Nasza fundacja wspiera akcję poszukiwania dawcy, dla Hani, która jest już po jednym przeszczepie szpiku, który otrzymała od swojej siostry ale niestety ten przeszczep się nie przyjął – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Kinga Dubicka, szefowa Fundacji DKMS. ? Mamy nadzieję, że w czasie akcji w Pruszczu pojawi bardzo dużo osób i uda się nam wiele z nich zarejestrować jako potencjalnych dawców. Może znajdzie się wśród nich także dawca dla Hani, a może dzięki tej akcji komuś innemu uda się uratować życie.

Więcej na temat akcji poszukiwawczych dawców szpiku kostnego można znaleźć na stronie internetowej Fundacji DKMS.

www.rynekzdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>