Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Witam!
Szukając informacji na temat olejku pichtowego udało mi się trafić na Pana stronę internetowa i zaznajomić się z Pana opinią na temat w/w olejku jak i innych preparatów. Mam pytanie odnośnie tego olejku – mam 30 lat i wykryto u mnie w ostatnim czasie wrzodziejące zapalenie jelita grubego – spotkałem się z opinią, że olejek ten może pozytywnie wpłynąć na poprawę komfortu życia z tą chorobą – jaka jest Pana opinia na ten temat? W tej chwili zaleconą mam Sulfasalazin EN 500 mg 3×2 tabletki i dieta bez tłuszczowa, bez mleczna itp itd.
Czy Pan w swojej wieloletniej praktyce lekarskiej spotkał się z jakimś specyfikiem/preparatem godnym polecenia, który wspomógł by mnie w mojej chorobie? Z tego co się dowiedziałem wyleczyć się z tej choroby nie da ale trzeba nauczyć się z nią żyć a może jest coś co Pan poleca?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam: J.C.

Szanowny Panie !
Nie mam doświadczenia w stosowaniu olejku pichtowego w Pana schorzeniu. Mam natomiast dla Pana dwie propozycje: pierwsza to kontakt z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, gdzie można wykonać badanie kału w kierunku obecności grzybów i drożdży, te badania nazywają się:KyberMyk i Kyber Status. Wystarczy zadzwonić do Instytutu, by zamówić zestaw do takich badań. Druga to zainteresowanie się zasadami medycyny komórkowej Dr Ratha- www.dr-rath.com .
Medycyna komórkowa Dr Ratha- wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniewskiego- Crona.
Wrzodziejące zapalenie jelita (Colitis ulcerosa) jest przewlekłym procesem zapalnym błony śluzowej jelita grubego i odbytu, towarzyszy mu gorączka i owrzodzenie. Częstym objawem jest wydalanie kału wraz z krwią i ropą.Choroba ta poważnie osłabia tkankę łączną jelita grubego.
Choroba Leśniewskiego- Crohna (Morbus Croni) jest przewlekłym procesem zapalnym przewodu pokarmowego, najczęściej końcowego odcinka jelita cienkiego i początkowego jelita grubego. W przebiegu choroby powstają wrzody ograniczające możliwości chłonne ścian jelit, a w konsekwencji takie objawy, jak: biegunka, gorączka i wymioty, które prowadza do odwodnienia i niedoborów pokarmowych. Także i w tym przypadku tkanka łączna ścian jelit ulega poważnym uszkodzeniom.

Synergia komórkowych składników odżywczych zawierająca między innymi polifenole (EGCG- gallusan epigallokatechiny), aminokwasy: lizynę i prolinę, a także witaminę C i tak zwane ?substancje cementowe?- glukozaminę wpływa na zahamowanie procesów zapalanych ścian jelit i na odbudowę zdrowej i elastycznej tkanki łącznej. Na zdrową funkcję komórek układu pokarmowego i uzupełnienie niedoborów pokarmowych wpływają następujące składniki: glutamina, kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz enzym trawienny- bromelaina.

Jestem w stanie podać nazwy produktów Dr Ratha, które mają zastosowanie w tych dwóch schorzeniach. Najlepiej jednak wcześniej zapisać się do Koalicji dla Zdrowia dr Ratha, aby dostać bezpłatne materiały informacyjne na temat medycyny komórkowej i nabyć prawo do zniżkowych zakupów produktów. W tym celu proszę podać adres pocztowy i telefon kontaktowy bym mógł wszystkim chętnym wysłać bezpłatnie deklaracje, które po wypełnieniu należy odesłać do Biura Dr Ratha w Warszawie. Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14, 655 84 49, 19.00- 21.00 , www.roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>