Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Szanowny Panie Doktorze
piszę do Pana z prośbą o pomoc, moja córka (24 lata) od kilku lat leczy się na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przez dłuższy czas prowadzona była przez lekarza(y) którzy trochę eksperymentowali na jej organizmie bowiem proszę sobie wyobrazić ze bez potrzeby brała 3 !!!! sterydy jednorazowo – encorton, entocort i we wlewce hydrocortyzon, efekt nie trudno było sobie wyobrazić. Do tego xifaxan i 2-3 kolonoskopie rocznie. Koniec końców wyjałowiła sobie skutecznie jelita, nabawiła się anemii (HB – 8,3, teraz już 10,2). Jest w tej chwili pod właściwą opieką i całkowicie ma zmienione leczenie. Przeczytaliśmy o miodzie manuka i zaczęliśmy go stosować. I nie wiem czy córka sobie nie przedobrzyła bo zaczęła go brać 3xdziennie po 2 łyżeczki. Wznowiły się dolegliwości bólowe brzucha, pojawiła się krew (skrzepy) i boję się czy taka dawka nie jest przypadkiem przesadzona. Bardzo proszę o pomoc – jak powinno się ten miód dawkować – na opakowaniu jest 3x dziennie po 1 łyżeczce maksymalnie jako profilaktyka. Dzisiaj kupiliśmy słoiczek 500 g miód manuka 400. Chyba odstawimy go na kilka dni i zaczniemy od malutkich ilości np 1 łyżeczka dziennie.
serdecznie pozdrawiam:
Zbigniew N.
Katowice

Szanowny Panie! Ja nie mam doświadczenia w stosowaniu miodu Manuka, ale wydaje się, że słuszne jest odstawienie chwilowe tego produktu. Odpowiadając na Pana list posłużę się informacją, którą zamieściłem na mojej stronie niedawno. Proponuję zwrócenie się w kierunku medycyny komórkowej Dr Ratha. Chętnie udzielę Panu dalszych informacji na ten temat.

Medycyna komórkowa Dr Ratha- wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Grudzień 13, 2011, 9:33 pm,ilość odsłon 387
Edytuj Tagi: dr Rath, Medycyna komórkowa, profilaktyka.

Witam! Nazywam się M. O.,mam 35 lat i mieszkam w D. Od ponad trzech lat mam zdiagnozowane Colitis Ulcerosa (Proktokolitis). Niestety gdyby nie internet nie wiedziałabym nic o chorobie. Po przeczytaniu na Pana stronie wstąpiła we mnie nadzieja,że może w końcu znajdą się jakieś preparaty które pomogą mi w końcu wyleczyć tą krwawiącą i ropiejącą ranę. Że w końcu przestanę się bać wychodzić z domu,normalnie żyć i mieć jeszcze jedno dziecko bez lęku,że coś będzie nie tak. Ostatnio badałam się też pod kątem Candida Albicans i było jej więcej niż normalnie,ale lekarz powiedział, że z tym nic nie trzeba robić, dodam też że mam nietolerancję laktozy. Bardzo chciałabym zapisać się do Koalicji dla Zdrowia dr Ratha, by móc wreszcie efektywnie się leczyć. M.O.

Szanowna Pani ! Oczywiście może Pani skorzystać z produktów medycyny komórkowej Dr Ratha- www.dr-rath.com . Proszę podać swój adres domowy bym mógł Pani wysłać deklarację członkowską po to, aby Pani uzyskała możliwość uzyskania rabatu przy zakupie produktów! Uważam również, że należy u Pani przebadać kał w kierunku zawartości grzybów i drożdży. Takie badania można wykonać w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu.

Medycyna komórkowa Dr Ratha- wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniewskiego- Crona.
Wrzodziejące zapalenie jelita (Colitis ulcerosa) jest przewlekłym procesem zapalnym błony śluzowej jelita grubego i odbytu, towarzyszy mu gorączka i owrzodzenie. Częstym objawem jest wydalanie kału wraz z krwią i ropą.Choroba ta poważnie osłabia tkankę łączną jelita grubego.
Choroba Leśniewskiego- Crohna (Morbus Croni) jest przewlekłym procesem zapalnym przewodu pokarmowego, najczęściej końcowego odcinka jelita cienkiego i początkowego jelita grubego. W przebiegu choroby powstają wrzody ograniczające możliwości chłonne ścian jelit, a w konsekwencji takie objawy, jak: biegunka, gorączka i wymioty, które prowadza do odwodnienia i niedoborów pokarmowych. Także i w tym przypadku tkanka łączna ścian jelit ulega poważnym uszkodzeniom.

Synergia komórkowych składników odżywczych zawierająca między innymi polifenole (EGCG- gallusan epigallokatechiny), aminokwasy: lizynę i prolinę, a także witaminę C i tak zwane ?substancje cementowe?- glukozaminę wpływa na zahamowanie procesów zapalanych ścian jelit i na odbudowę zdrowej i elastycznej tkanki łącznej. Na zdrową funkcję komórek układu pokarmowego i uzupełnienie niedoborów pokarmowych wpływają następujące składniki: glutamina, kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz enzym trawienny- bromelaina.

Jestem w stanie podać nazwy produktów Dr Ratha, które mają zastosowanie w tych dwóch schorzeniach. Najlepiej jednak wcześniej zapisać się do Koalicji dla Zdrowia dr Ratha, aby dostać bezpłatne materiały informacyjne na temat medycyny komórkowej i nabyć prawo do zniżkowych zakupów produktów. W tym celu proszę podać adres pocztowy i telefon kontaktowy bym mógł wszystkim chętnym wysłać bezpłatnie deklaracje, które po wypełnieniu należy odesłać do Biura Dr Ratha w Warszawie. Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14, 655 84 49, 19.00- 21.00 , www.roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>