Wodorosty lepsze od siłowni?

To może być rewolucja w walce z nadwagą. Śniadanie z tosta z dodatkiem wodorostów pozwala spalić więcej kalorii niż półgodzinny jogging – informują naukowcy. W badaniach przeprowadzonych na Sheffield Hallam University 80 mężczyzn z nadwagą jadło tosty z wodorostami i z jajkiem. Badania wskazały, że mężczyźni spożywali dziennie o 179 kalorii mniej.
Dr Craig Rose z fundacji The Seaweed Foundation przekonuje, że chleb z dodatkiem wodorostów niczym nie różni się od dobrze znanego pieczywa. „W pieczywie nie jest wyczuwalny żaden morski posmak. Chleb jest wypiekany tak samo jak normalny, wygląda i smakuje tak samo. Dodatkowo jest bardzo bogaty w minerały, wynika to z faktu, że wodorosty są bardzo bogatym źródłem składników odżywczych i minerałów” – zapewnia. Są to pierwsze badania, w których wykorzystano całe wodorosty. Do tej pory analiz dokonywano jedynie na ekstraktach z nich pozyskiwanych.

„Wodorosty działają jak substancja wypełniające żołądek i dają uczucie sytości. Dodatkowo stanowią naturalny, organiczny środek odżywczy. Dlatego w przeciwieństwie do środków, które tylko wypełniają żołądek, on dostarcza również składników odżywczych i mineralnych” – wyjaśnia doktor Rose.

Dietetyk i autorka badań Anna Hall podkreśla, że badania pokazały szerokie zastosowanie wodorostów, podkreśla również, że są one bogatym źródłem błonnika i minerałów. (PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>