Witamina C – stosowanie u dzieci chorujących na astmę>

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, dzieci chorujące na astmę mogą bardzo dużo zyskać dzięki leczeniu witaminą C.
Badania opublikowane w czasopiśmie naukowym ?Clinical and Translational Allergy? ujawniły, że efekty działania witaminy C u dzieci z astmą zależą od ich wieku, narażenia na obecność pleśni i wilgoci w ich sypialniach oraz od stopnia zaawansowania choroby.
U dzieci w wieku od 7.0 do 8.2 lat, z łagodnymi symptomami astmy, podawanie witaminy C spowodowało zwiększenie objętości wydechowej mierzonej na jedną sekundę (FEV1) o 37 procent.

Jednakże u dzieci w wieku od 8.3 do 10 lat, narażonych na obecność pleśni i wilgoci we własnych sypialniach, witamina C zwiększyła poziom FEV1 tylko o 21 procent.

Zatem najsłabsze efekty dało podawanie witaminy C starszym dzieciom, z ostrzejszymi objawami, natomiast najlepsze młodszym dzieciom, z łagodnymi symptomami.

Niedługo po tym minister zdrowia Andrew Lansley ogłosił nową strategię w walce z wysokim wskaźnikiem umieralności na astmę w Wielkiej Brytanii i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Napisał: Martin Lambert
Tłumaczyła: Iwona Smolińska

Powyższą informację podała Koalicja dla Obrony Zdrowia Dr Ratha. Chcesz się zapisać do tej Fundacji i poznać zasady medycyny komórkowej Dr Ratha napisz , powiem Ci jak to zrobić bez żadnych opłat, www.dr-rath.com. Jacek Roik, roik@roik.pl , tel. 14, 655 84 49,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>