Witaj w świecie zdrowej ciemnej czekolady Xoçai!

Produkty czekoladowe Xocai wytworzono z proszku kakao nie poddanemu procesowi alkalizacji i lecytynowaniu. Czekolada z naszego kakao stanowi ponadto znakomitą kombinację amazońskiej jagody acai oraz jagód. Takie połączenie składników, w ich naturalnym i nie przetworzonym stanie, pozwoliło uzyskać produkty czekoladowe o ogromnej mocy antyoksydacyjnej!  Do produkcji czekolady z półek sklepowych, wykorzystano przetworzone kakao i dużo cukru a także złe tłuszcze, wypełniacze, woski oraz konserwanty, co wszystko razem stanowi ogromną, bezwartościową i tuczącą bombę kalorii!

Nieznana wcześniej większości ludzi, czekolada powstała jako życiodajny i dostarczający energii napój. Ponad 2000 lat temu Olmekowie, Majowie, Aztekowie i inne ludy kultur Mezoameryki spożywali kakao w postaci zdrowych napojów znanych przez Azteków xocolatl , co oznacza „gorzka woda”. We wszystkich kulturach Mezoameryki uznano bardzo wcześnie, że ziarna kakaowca mogą stanowić super-dawkę poziomu energii i stwierdzono  że z pożywienia kakao jest bezkonkurencyjne z czymkolwiek dostępnym w otaczającej naturze.

W odpowiedzi na gorzki i kwaśny smak ziarna kakaowego i czekolady, Europejczycy dawno temu opracowali metodę, gdzie na początku procesu produkcji, dodaje się chemicznych związków alkalicznych do proszku kakaowego aby uczynić czekoladę bardziej smaczną. Niestety, proces ten – zwany także „dutching”- niszczy większość związków antyoksydacyjnych zawartych w surowym i nie przetworzonym kakao.

Lubisz czekoladę tak jak my? Zapraszamy do dobrej zabawy….!

Jedz czekoladę, chudnij, bądź zdrów i zarabiaj!

Miliard ludzi na świecie codziennie je czekoladę, niezdrową czekoladę. Zadanie nasze jest proste:  zastąpić im niezdrową czekoladę z półek sklepowych, zdrową czekoladą Xocai!

Dobrze nam płacą za jedzenie czekolady i dzielenie się nią! Jasne, że to trudne zadanie! Ale i tak ktoś to musi zrobić. My już to robimy!

Napisz do nas a powiemy Ci jak! Proszę o kontakt: Jacek Roik, roik@roik.pl, tel.14/ 655 84 49. 19.00- 21.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>