Wielka Brytania: dożołądkowa dieta podzieliła lekarzy i dietetyków.

Dieta, w której przez 10 dni odchudzająca się osoba nie je posiłków, tylko za pomocą sondy wprowadzonej przez nos do żołądka przez całą dobę ma podawany płyn żywieniowy – podbija Londyn.
Jak podaje Gazeta Wyborcza, dieta KEN (Ketogenic Enteral Nutrition), co można przetłumaczyć jako dożołądkową dietę niskowęglowodanową, polega na tym, że przez 10 dni odchudzająca się osoba nie je żadnych posiłków. W tym czasie za pomocą sondy wprowadzonej przez nos do żołądka przez 24 godziny na dobę ma podawany specjalnie przygotowany płyn żywieniowy. Pomysłodawcą diety jest włoski chirurg i lekarz specjalizujący się w żywieniu dojelitowym.

Do Wielkiej Brytanii dietę przeniósł lekarz z londyńskiego szpitala uniwersyteckiego. Przekonuje, że po podłączeniu urządzenia i przestawieniu organizmu na tryb kontrolowanego głodzenia, ciało zaczyna spalać nadmiar tłuszczu.

W zwolenników tej diety, podczas jej stosowania nie dochodzi do uszczuplenia masy mięśniowej, a pacjenci podczas dziesięciodniowej kuracji tracą od 4 do 9 proc. masy ciała.

Więcej: www.gazeta.pl, Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>