Wiedeń: Caritas i FAO o przyszłości bez głodu.

925 mln ludzi cierpi na świecie z głodu i co 12 sekund umiera z tej przyczyny dziecko. O dramacie, któremu jesteśmy w stanie zapobiec, przypomina Caritas Internationalis w związku z trwającym w Wiedniu kongresem „Przyszłość bez głodu”. Uczestniczą w nim przedstawiciele Caritas z różnych zakątków świata oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO.
Głód nie jest zjawiskiem naturalnym, ale ma swoje społeczne, polityczne i gospodarcze przyczyny – przypomina Caritas Internationalis wskazując, iż tragedia jest tym straszniejsza, że można jej skutecznie zapobiec. Celem wiedeńskiego spotkania jest właśnie zjednoczenie wysiłków na rzecz walki z głodem na świecie.

Wśród przyczyn generujących głód obok takich zjawisk jak susza czy konflikty zbrojne wymienia się też nieskuteczność polityki rozwojowej i spekulacje na cenach żywności.

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

bz/ rv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>