WHO: abp Zimowski o opiece zdrowotnej i ochronie życia.

„Nasza delegacja z zadowoleniem przyjmuje determinację, aby postawić zdrowie jako priorytet przy określaniu najbliższych celów światowego rozwoju. To co musimy jednak zrobić, to zdefiniować ważne dla zdrowia cele w sposób właściwy i przekonywujący”. Takie stanowisko Stolicy Apostolskiej przedstawił abp Zygmunt Zimowski w swoim przemówieniu na forum Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie.

Szef watykańskiej dykasterii ds. służby zdrowia podkreślił, że świat potrzebuje rozwoju zintegrowanego, a nie tylko ekonomicznego. Kwestie zdrowia nie powinny być oddzielane od spraw rozwoju, by w pełni odpowiadać na potrzeby każdego człowieka. „Naszym zdaniem wielce trzeba cenić człowieka, każdego człowieka, wszelką ludzką społeczność i całą ludzkość” – przypomniał arcybiskup słowa encykliki Populorum Progressio (nr 14).

Stolica Apostolska w pełni uznaje podjęte już wysiłki na rzecz ochrony życia kobiet i dzieci przy pomocy dostępnych zasobów ekonomicznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podejmowane kroki finansowe muszą szanować życie i godność kobiet i dzieci na każdym etapie ich życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym aspekcie szczególnie niepokoi fakt, że między pewnymi przyjętymi rekomendacjami, prócz tych, które rzeczywiście ocalają życie, są i takie, których skutkiem jest aborcja.

 

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>