Węgierski ksiądz głosi Ewangelię jeżdżąc… na desce skateboardowej!

Węgierski ksiądz, który postanowił pójść śladami św. Jana Bosko, oddanego poprawie losu młodych ludzi, stał się hitem w internetowym portalu YouTube. Ksiądz głosi Ewangelię, jeżdżąc… na desce skateboardowej. 45-letni Zoltan Lendvai, który mieszka w niewielkim mieście Redics na granicy ze Słowenią, uważa, że również skateboarding potrafi otworzyć serca, zwłaszcza młode, na słowo Boże.

Wideo pokazujące księdza w akcji na desce (Funny Priest Skateboarding) obejrzało w ciągu kilku dni ponad 178 tys. ludzi. Filmik dorobił się też wersji muzycznej. Popularność oryginalnego wideo (http://www.youtube.com/watch?v=y1WACuPmOro) zaczęła rosnąć lawinowo od wzmianki o nim na portalu społecznościowym Facebook.

Św. Jan Bosko (1815-1888), którego rocznica urodzin przypada w poniedziałek, był założycielem zakonu salezjanów prowadzącego szkoły i opiekującego się młodzieżą męską. W dzieciństwie przyszły święty od przygodnych kuglarzy i cyrkowców nauczył się wielu sztuczek. Popisywał się nimi potem przed mieszkańcami swojej wioski, przeplatając je modlitwą, pobożnymi pieśniami i powtórzeniem niedzielnego kazania. Już jako ksiądz pomagał chłopcom znajdować pracę, zabierał ich na wycieczki i organizował zabawy. Wprowadził zasadę, że wychowawca stara się być dla wychowanka przyjacielem. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>