Wędliny prozdrowotne- nowość w Polsce.

Wielu producentów wyrobów mięsnych zaczyna myśleć o wprowadzeniu do swoich ofert wędlin pro-zdrowotnych. Artykuły spożywcze wzbogacone kwasami Omega-3 i Omega-6 to nowa kategoria segmentu premium. – Prekursorami pro-zdrowotności są ZM Nowak i ZM Niebieszczańscy – mówi serwisowi Portalspożywczy.pl Piotr Ziemann, przedstawiciel Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

Wprowadzone niedawno na rynek produkty mięsne wzbogacone o LeenLine VitaminFconcept mają sporą szansę stać się ważnym elementem rynku wędlin w 2009 roku. Pro-zdrowotne wędliny z marką LeenLife są dostępne w sklepach własnych produkujących je zakładów i w sieci Carrefour. – Trwają już rozmowy z kolejnymi sieciami handlowymi – zapewnia Piotr Ziemann. – Wędliny sygnowane marką LeenLife, zaliczane są do marki premium a kosztują tylko o złotówkę więcej od swoich zwykłych odpowiedników. Niedługo w TVP pojawi się spot informacyjny, przedstawiający korzyści diety uwzględniającej wędliny zawierające kwasy Omega-3 i Omega-6 – dodaje.

Dodatek żywieniowy LeenLife jest koncentratem składników bioaktywnych, z których większość to szczególnie cenne dla zdrowia niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodzin omega-3 i omega-6: kwas a-linolenowy i linolowy, będące witaminą F.

Zgodnie ze stanem współczesnej wiedzy, kwasy te wywierają korzystny wpływ na zdrowie człowieka, zwłaszcza na układ krążenia, hamując rozwój zmian miażdżycowych. Niektóre z nich są również niezbędne dla właściwego wzrostu organizmu, prawidłowego rozwoju środkowego układu nerwowego i funkcji poznawczych. Ich aktywne metabolity uczestniczą w procesach krzepnięcia krwi i reakcjach układu odpornościowego. Uważa się, że związki te odgrywają także istotną rolę w prawidłowej czynności nerek i wątroby, w procesach gojenia ran oraz w zapobieganiu zakażeniom. Są one ważnymi składnikami błon komórkowych w tkance nerwowej.
Autor: Łukasz Rawa, www.portalspożywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>