We Wrocławiu otwarto nową pracownię rezonansu magnetycznego za 4 mln zł.

Pracownię rezonansu magnetycznego uroczyście otwarto we Wrocławiu. Będzie ona funkcjonować w ramach Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych Uniwersytetu Przyrodniczego. Jak poinformowała rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Małgorzata Wanke – Jakubowska, rezonans magnetyczny został zakupiony z dotacji celowej w wysokości 4 mln zł, przyznanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Rezonans magnetyczny to kolejny wysokospecjalistyczny aparat diagnostyczny. Jego zakup umożliwi prowadzenie diagnostyki, głównie układu nerwowego i krążenia, ale także innych schorzeń, takich jak choroby układu pokarmowego czy układu oddechowego. Centrum jest już wyposażone w ultrasonograf kliniczny z głowicą elektroniczną i videoprinter oraz wielofunkcyjny komputerowy systemu EKG” – wyjaśnia Wanke-Jakubowska.

Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych świadczy usługi w zakresie eksperymentalnego testowania innowacyjnych technologii biologicznych i medycznych.

Jego budowa rozpoczęła się w 2011 roku, a zakończyła się w pierwszej połowie w 2012 roku. Uczelnia uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>