We Wrocławiu działa otwarta poradnia w ramach kongresu kardiologów.

W pobliżu wrocławskiego Rynku od czwartku do soboty działa otwarta poradnia kardiologiczna, którą uruchomiono w okazji XVII międzynarodowego kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, odbywającego się we Wrocławiu. Jak powiedział w rozmowie z PAP jeden ze współorganizatorów kongresu prof. Waldemar Banasiak, z podstawowych badań kardiologicznych w ramach otwartej w centrum miasta poradni mogą skorzystać wszyscy chętni.

„To już taka tradycja naszych kongresów, że zawsze w ich trakcie działa otwarta poradnia” – dodał Banasiak.

W tegorocznym trzydniowym kongresie bierze udział ponad pięć tysięcy gości z kraju i z zagranicy.

Kilkadziesiąt firm prezentuje sprzęt i leki, odbędzie się ponad sto paneli, wykładów, wideokonferencji na specjalistyczne zagadnienia.

Jak zaznaczył Banasiak, poziom opieki kardiologicznej w Polsce nie odbiega już od standardów europejskich czy światowych, ale wciąż osobną kwestią jest policzenie kosztów tego leczenia w naszym kraju.

„W USA czy w Niemczech już dawno dokładnie policzono koszty takiej opieki, natomiast w Polsce nie są one do końca określone. Ma to wpływ na dostępność pacjentów do procedur i usług kardiologicznych” – dodał Banasiak.

Organizatorem kongresu jest założone w 1954 r. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, które ma ponad 5 500 członków zrzeszonych w 17 regionalnych oddziałach. Podczas kongresu polscy kardiolodzy wybiorą zarząd swego stowarzyszenia na kolejną kadencję.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>