W Zespole Szkół Ekonomiczno- Ogrodniczych w Tarnowie będą serwowane surówki w okresie jesienno- zimowym, w stylu stołu szwedzkiego dla Uczniów!

Z największa przyjemnością spotykam się z Młodzieżą, by podzielić się swoja wiedzą i praktycznymi radami ze swojej wieloletniej praktyki lekarskiej. Mgr Marek Szczutowski- nauczyciel biologi zaprosił mnie do wygłoszenia prelekcji `na temat ?Zasady profilaktyki chorób cywilizacyjnych?.
[slideshow id=31]

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła przed laty, że najważniejszym zadaniem lekarza jest przekazywanie wiedzy medycznej Pacjentom przystępnym językiem! Wiedza taka jest potrzebna by się ?nie bać? chorób cywilizacyjnych,  ale dbać o zdrowie przez cały rok kalendarzowy! Młodzieży zgromadzonej na spotkaniu zasygnalizowałem zasady prawidłowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem zasad diety śródziemnomorskiej. Zwróciłem uwagę na stan uzębienia, od którego tak wiele zależy w utrzymaniu zdrowia! Przekonywałem Uczennice, że wizyta w Gabinecie Ginekologicznym jest w naszych czasach potrzebna od najmłodszych lat życia! Palenie papierosów i picie alkoholu (szczególnie piwa) są nałogami częstymi wśród Młodzieży mającymi ujemny wpływ nie tylko na zdrowie ale i na wyniki nauczania. Po spotkaniu, podczas rozmowy z Dyrektorem Szkoły mgr inż Jerzym Sokołą, zaproponowałem, aby w okresie jesienno- zimowym

serwować codziennie dla Uczniów surówki co jest możliwe prawie od zaraz. Przecież w Szkole jest kierunek: technik żywienia i gospodarstwa domowego. Dziękuję za dyplom za ?edukację prozdrowotną młodzieży tutejszego Zespołu Szkół?, który otrzymałem z rąk Dyrektora Szkoły!

Oto strona internetowa Szkoły:

www.zseo-tarnow.neostrada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>