W Wielkiej Brytanii trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z myślami samobójczymi.

W ciągu ostatnich pięciu lat w Wielkiej Brytanii trzykrotnie wzrosła liczba dzieci korzystających z telefonu zaufania w związku z myślami samobójczymi – podała w poniedziałek BBC. Krajowe stowarzyszenie na rzecz zapobiegania okrucieństwu wobec dzieci (NSPCC), które prowadzi bezpłatną poradnię telefoniczną ChildLine, poinformowało, że każdego tygodnia dzwoni ok. 60 dzieci z myślami samobójczymi.
Jedno dziecko na 14 dzwoniących wymaga natychmiastowej pomocy medycznej – podkreśliło stowarzyszenie.

Blisko co trzecie dziecko wyznało pracującym w telefonie zaufania wolontariuszom, że jest ofiarą fizycznego znęcania się. Jeden na pięciu dzwoniących jest molestowany seksualnie.

80 proc. dzwoniących stanowią dziewczęta, ale liczba chłopców z myślami samobójczymi wzrasta i jest czterokrotnie wyższa niż w roku 2004 – poinformowało NSPCC.

„Niektóre dzieci, które mówią, że chcą odebrać sobie życie, wołają o pomoc, podczas gdy inne widzą samobójstwo jako jedyny sposób ucieczki od problemów” – zauważyła szefowa ChildLine Sue Minto.

Jak poinformowano, telefonów jest tyle, że mimo dodatkowych środków co trzeci jest bez odpowiedzi i NSPCC zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe. KSAJ

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>