W trosce o najbardziej potrzebujących: Dzień Zbiórki Leków.

We Włoszech i niektórych innych krajach Europy obchodzi się dzisiaj Dzień Zbiórki Leków. W wydanym z tej okazji przesłaniu przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych zauważa, że inicjatywa ta stanowi poniekąd uzupełnienie Światowego Dnia Chorego, obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Wiara i miłosierdzie: my także winniśmy oddać życie za braci”. Organizowana już po raz czternasty zbiórka stanowi doskonałą okazję do zwrócenia uwagi, że wciąż w ok. 90 krajach świata systemy opieki zdrowotnej nie zapewniają mieszkańcom nawet połowy niezbędnych leków pierwszej potrzeby. Stąd wysiłki podejmowane w ramach tej akcji są bardzo potrzebne – podkreśla abp Zygmunt Zimowski.

„Dzień Zbiórki Leków może być zatem okazją do refleksji i, o ile to możliwe, działania w duchu sprawiedliwości, miłosierdzia i solidarności na rzecz równego dostępu do leczenia oraz leków na całym świecie i dla wszystkich grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem tych najsłabszych: dzieci i osób starszych, biednych i żyjących na marginesie społeczeństwa. Pozdrawiam wszystkich farmaceutów w Polsce i dziękuję za to, że umieją się dzielić z najbardziej potrzebującymi” – dodał abp Zimowski.

Tekst pochodzi z Serwisu Radia Watykańskiego - http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>