W restauracji nie zapalisz, w szpitalu – tak?

Nowe zapisy projektu przygotowywanej ustawy antynikotynowej wprawiają niejednego w osłupienie. W pubie czy restauracji po obiedzie nie zapalimy papierosa, ale jeśli właściciel nie zdecyduje inaczej, spokojnie ?puścimy dymka? w wydzielonych pomieszczeniach w hospicjach, hotelach, szpitalach psychiatrycznych, domach pomocy społecznej, schroniskach i domach studenckich ? podaje radio RMF FM.

Palenie będzie dozwolone także w obiektach podległych Ministerstwu Obrony Narodowej, Ministerstwu Sprawiedliwości oraz Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podobnie ma być w zakonach, choć teoretycznie zakonnicy nie powinni palić.

Posłowie proponują zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów i dopuszczenie do sprzedaży gum do żucia z tytoniem. Informacje o szkodliwości palenia musiałyby być wywieszone we wszystkich środkach miejskiej komunikacji, a nałogowi nie będzie można oddać się w służbowych autach.

RMF FM/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>