W niedzielę na Agrykoli bieg „Przegoń raka”.

W niedzielę, 20 października na warszawskiej Agrykoli odbędzie się charytatywny bieg na dystansie 5 km, organizowany pod hasłem „Przegonić raka”. Wydarzenie jest częścią kampanii społecznej „Rak. To się leczy!” oraz łączy imprezę sportową z rodzinnym piknikiem prozdrowotnym. W niedzielę, 20 października na warszawskiej Agrykoli odbędzie się charytatywny bieg na dystansie 5 km, organizowany pod hasłem „Przegonić raka”. Wydarzenie jest częścią kampanii społecznej „Rak. To się leczy!” oraz łączy imprezę sportową z rodzinnym piknikiem prozdrowotnym.

Hasło „Przegonić raka” ma znaczenie symboliczne – organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na to, jak ważnym elementem profilaktyki nowotworowej jest styl życia. Inauguracja biegu rozpocznie się w nietypowy sposób – od happeningu, podczas którego uczestnicy pokonają wskazany odcinek wspak, aby pokazać, że poprzez aktywność fizyczną i regularne uprawianie sportu można zrobić rakowi wspak.

Bieg, spacer, ruch to jeden ze sposobów pozwalający na minimalizowanie ryzyka zachorowania na raka. To także coś, na co mamy realny wpływ. Wystarczy odrobina motywacji i samodyscypliny, aby do kalendarza codziennych zadań dodać uprawianie sportu – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”.

Bieg „Przegoń raka” będzie okazją do bicia przez uczestników kolejnych rekordów, ale również – a może przede wszystkim – do promocji ruchu i edukacji onkologicznej w atmosferze zabawy i humoru, które od początku wyróżniają kampanię „Rak. To się leczy!”. Odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz mammobusu, a rodziny z dziećmi – wziąć udział w zabawach ruchowych i animacjach na scenie. Trasę biegu będzie można pokonać biegnąc, maszerując lub po prostu spacerując. Organizatorzy zachęcają więc do udziału w akcji nie tylko pasjonatów biegania, ale całe rodziny (od 12 lat w górę) czy grupy znajomych, ponieważ nagrody przewidziane są nie tylko dla zwycięzców w swoich kategoriach. Zapisów na bieg można dokonywać na stronie www.przegonicraka.pl

Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 45 zł zostanie przekazane na działania Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, zrzeszającej największe fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz walki z rakiem.

Temat profilaktyki nowotworowej jest nam szczególnie bliski, dlatego od samego początku jesteśmy zaangażowani w kampanię „Rak. To się leczy!”. Z organizatorami połączył nas wspólny cel – edukowanie Polaków w zakresie profilaktyki nowotworowej w niestandardowy i pozytywny sposób – tłumaczy Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie. – Takie inicjatywy jak bieg charytatywny zachęcają Polaków do troski o własne zdrowie i pozwalają pomóc chorym osobom.

Imprezie wsparcia udzieliły: ING Życie, firmy Bayer, Celgene, Limito, LOT i Holmes Place. Pomysłodawcą i partnerem sportowym jest fundacja Kobiety na Medal.

Bieżące informacje o biegu: www.przegoniraka.pl (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>