W Łodzi zjazd małych pacjentów i ich rodzin – podopiecznych „Krwinki”.

Kilkaset osób, w tym byli i obecni podopieczni łódzkiej Fundacji „Krwinka”, ich rodziny oraz personel medyczny z oddziałów onkologicznych szpitala przy ul. Spornej, spotkało się w sobotę w Łodzi na dorocznym 7. zjeździe pacjentów wyleczonych i w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Na spotkaniu, które odbyło się w Teatrze Powszechnym, były dzieci wyleczone z choroby nowotworowej, dorosłe osoby, a także rodziny z dziećmi, które są obecnie w trakcie leczenia m.in. w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii szpitala przy ul. Spornej w Łodzi.

Nie zabrakło lekarzy i pielęgniarek z oddziałów onkologicznych łódzkiej kliniki a także przedstawicieli władz miasta i województwa.

Jak podkreślają przedstawiciele „Krwinki”, ciężko chore dzieci cierpiące z powodu nowotworów, oprócz skutecznych metod leczenia potrzebują wsparcia psychicznego, podobnie jak ich rodzice.

Zdaniem prezes Fundacji Elżbiety Budny, takie cykliczne spotkania mają na celu udowodnienie, że choroba onkologiczna może być w pełni uleczalna, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne.

„Wspólne dzielenie się doświadczeniami pomaga dzieciom, które są w trakcie leczenia i ich rodzinom, uwierzyć w pomyślne zakończenie kuracji. Ma to ogromne znaczenie terapeutyczne, wola zwycięstwa i nadzieja są niezwykle ważne w procesie leczenia dzieci chorych na raka” – dodała Budny.

Na spotkanie przyjechała m.in. pani Karolina z siedmioletnim synem Kacprem, u którego rok wcześniej zdiagnozowano chorobę nowotworową. „Kacper jest dzielny, stosuje się do wszystkiego, czasami wiadomo, są gorsze dni, ale jesteśmy dobrej myśli” – mówiła. Przyznała, że jej syn ma nadzieję, że zbliżające się kolejne swoje urodziny spędzi w domu, a nie w szpitalu.

W części artystycznej dla podopiecznych „Krwinki” wystąpili: Zespół Teatru V6 oraz Rafał Brzozowski. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Fundacja „Krwinka” powstała w 1996 roku w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.

Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. „Krwinka” znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu „Dawca Szpiku” i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV, w ramach której w regionie łódzkim zaszczepiono już ponad 1300 dziewczynek. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>