W Katowicach bezpłatne specjalistyczne badania w Światowym Dniu Serca.

Z bezpłatnych konsultacji lekarzy kardiologów i neurologów, porad z zakresu rehabilitacji i badań będzie można skorzystać bezpłatnie w niedzielę w Katowicach w ramach Światowego Dnia Serca. Konsultacji będą udzielać specjaliści z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach – jednego z czołowych ośrodków kardiologicznych w regionie. „Myślę, że warto skorzystać z takiej okazji, bo na wizytę u specjalisty często brakuje nam czasu, a jeśli się już na nią zdecydujemy, trzeba na nią nieraz poczekać” – powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Anna Jarząb.

Podczas akcji specjaliści przedstawią i wyjaśnią mieszkańcom regionu istotne zagadnienia związane z leczeniem i zapobieganiem chorób układu krążenia. Zwrócą uwagę, czy zaobserwowane przez pacjentów objawy jak np. osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, bóle w klatce piersiowej czy kołatania serca winny skłonić do wizyty w poradni kardiologicznej. Doradzą, jak należy prowadzić działania profilaktyczne, by zapobiec poważnym chorobom układu krążenia i ich konsekwencjom.

Badania będą obejmowały konsultacje kardiologiczne i neurologiczne, porady z zakresu rehabilitacji, a także pomiar ciśnienia tętniczego, masy ciała, pomiar poziomu glukozy oraz badanie echokardiograficzne, po wcześniejszej konsultacji kardiologicznej. Badania potrwają w niedzielę od godz. 12 do 18 w centrum handlowym przy ul. Pułaskiego 60.

Lekarze przypominają, że schorzenia sercowo-naczyniowe są wciąż główną przyczyną śmierci. Dane statystyczne wskazują, że 1 mln Polaków choruje na niewydolność serca i aż 164 osoby umierają codziennie z tego powodu. Co trzeci mężczyzna i co dziesiąta kobieta umiera na serce przed 64. rokiem życia. Wśród głównych przyczyn tego zjawiska wskazują niezdrowy styl życia, brak ruchu, nadwagę i stres, a także zbyt rzadko wykonywane badania profilaktyczne.

W Górnośląskim Centrum Medycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykonywane są najnowocześniejsze procedury z zakresu kardiologii w leczeniu niewydolności serca, zaburzeń rytmu, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>