W Japonii dramatycznie tanieją słodkie melony!

Kryzys światowy targający gospodarką nie szanuje żadnych świętości. Ostatnio dotknął i poniżył nawet dwa japońskie, słynne, okrągłe i słodkie melony – informuje TVN24. Chodzi o słynne melony z pomarańczowym miąższem uprawiane wyłącznie w okolicach miasteczka Yubari na wyspie Hokkaido. Cenione są nie tylko z racji wspaniałego smaku, ale i aromatu, a także doskonałych wręcz proporcji. Inauguracją melonowego sezonu jest co roku aukcja w centralnej hurtowni owoców i warzyw w Sapporo – informuje serwis tvn.

I właśnie na tegorocznej akcji widać był, że kryzys i melonów nie oszczędził. Pierwsze w tym roku dwa melony poszły pod młotek za „zaledwie” 500 tysięcy jenów (5,2 tys. amerykańskich dolarów).

Cena wydaje się wysoka tylko na pozór. W porównaniu z 2008 rokiem poszły za bezcen. Dwa lata temu pierwsze dwa Yubari pobiły cenowy rekord wszech czasów, osiągając 2,5 miliona jenów (prawie 24 tys. dolarów po ówczesnym kursie).

Oczywiście ceny tych owoców w pełni sezonu są już bardziej realistyczne, choć w handlu detalicznym wahają się (w przeliczeniu) od 50 do 150 USD za sztukę. Japończycy bardzo lubią się nimi obdarowywać.

www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>