W gimnazjach będą uczyć o anoreksji.

Na lekcjach biologii uczniowie gimnazjów będą uczyć się o anoreksji, bulimii, otyłości oraz przeszczepach – informuje Dziennik. Nauczyciele będą informowali uczniów o szkodliwości jedzenia chipsów, słodyczy i fast foodów. Od nowego roku szkolnego zmienia się podstawa programowa – będzie więcej praktyki, mniej teorii. Gimnazjaliści dowiedzą się m.in. jak obliczyć BMI ? indeks masy ciała. Poinformowani zostaną jak zdrowo się odżywiać i poznają oznaczenia na produktach spożywczych.

- To bardzo dobrze, że dzieci będą się uczyć o anoreksji i bulimii. Z doświadczenia wiem, że te tematy interesują uczniów – sami szukają o nich informacji ale, jak do tej pory, jedynym źródłem wiadomości o tych chorobach był dla nich internet. Rozmawiałam z uczniami o anoreksji i bulimii, ale na pozalekcyjnych kołach zainteresowań. Teraz będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na lekcjach. Martwi mnie tylko jedna rzecz – program, już i tak przeładowany, jeszcze się rozszerzy. Aby zdążyć z materiałem oprócz nowych zagadnień, powinna być dodana dodatkowa godzina lekcyjna w tygodniu – uważa Barbara Kowalska, nauczyciel biologii z Gimnazjum nr 39 w Warszawie.

Na lekcjach biologii będzie się też mówiło o chorobach genetycznych i transplantacjach.

- Wybrałam już podręcznik. Teraz tylko mam nadzieję, że zdążę przerobić cały materiał. Na pewno będę musiała pewne tematy okroić, żeby móc omówić wszystko i zrealizować program – dodaje Kowalska.

 

www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>