W czasie wakacji dzieci częściej tyją.

W czasie wakacji dzieci częściej tyją niż podczas roku szkolnego, przynajmniej w USA – ostrzega „American Journal of Public Health”. Wskazują na badania 5 380 uczniów przeprowadzone w 310 szkołach amerykańskich. W USA na terenie szkoły dzieci nie mogą objadać się fast foodami oraz równie tuczącymi słodzonymi napojami. Sprzedaż tych produktów jest tam po prostu zabroniona. Uczniowie nie mają okazji, że sięgać po niezdrowe potrawy.

Zupełnie inaczej jest w wakacje. Młodzież ma większą swobodę w wyborze produktów i częściej wtedy sięga po fast foody i słodzone napoje, i zaczyna tyć. Sprzyja temu również fakt, że w wakacje dzieci nie zawsze są bardziej aktywne fizycznie. Nastolatki przez wiele godzin przesiadują przed monitorem grając w gry komputerowe.

Specjaliści Baylor University twierdzą, że podobnie zachowują się ludzie dorośli, którzy więcej jedzą w czasie weekendu niż w dni powszednie, gdy są bardziej zapracowani i zabiegani. W weekend odreagowują i chętniej się objadają.

Badacze podkreślają, że szkoła ma korzystny wpływ na dzieci. W okresie zajęć szkolnych wielu uczniów nie tyje, a chudną nawet ci z nich, którzy są otyli. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>