Vita K+D ? razem dla Twojego dziecka.

Karmienie piersią jest naturalną metodą wspierania prawidłowego rozwoju i zdrowia małych dzieci – tak brzmi oficjalny komunikat Komitetu Żywienia ESPGHAN. Nie znaczy to jednak, że wraz z mlekiem matki, dziecko otrzymuje wszystkie potrzebne mu do rozwoju składniki w odpowiedniej ilości. Niewystarczająca jest między innymi ilość witamin K i D dostarczanych noworodkom i niemowlętom z pokarmem kobiecym.

Vita K+D
Witaminy K i D są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju małego dziecka. Niestety ilości, jakie niemowlę przyjmuje z mlekiem matki nie pokrywają dobowego zapotrzebowania na te związki. Niedobory obu składników mogą mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Witamina K odgrywa istotną rolę w procesach tworzenia się białek, które odpowiedzialne są m.in. za proces krzepnięcia krwi. Jej braki w organizmie małego dziecka mogą prowadzić do wystąpienia tzw. krwawienia z niedoboru witaminy K pojawiającego się m.in. w układzie pokarmowym lub wewnątrz czaszki dziecka. Równie niebezpieczny dla niemowląt jest brak witaminy D, która jest niezbędna do właściwego rozwoju kości i zębów oraz utrzymania odpowiedniego poziomu wapnia i fosforu w organizmie. Zbyt mała jej ilość wiąże się z ryzykiem wystąpienia wielu chorób, jak np. choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, układu sercowo ? naczyniowego i układu nerwowego.

Zgodnie z aktualnymi zaleceniami dotyczącymi profilaktyki niedoborów witamin, zdrowe i donoszone niemowlę powinno otrzymać witaminę K zaraz po urodzeniu w ilości 0,5 mg domięśniowo lub 2 mg doustnie, a witaminę D przyjmować systematycznie od pierwszych dni życia przez cały okres karmienia piersią. Preparat Vita K+D to specjalnie dostosowane do potrzeb najmłodszych połączenie witamin K ( 25 ?g) i D ( 400 j.m.) w jednej otwieranej kapsułce ?twist-off?. Idealnie wymierzona dzienna dawka, zapewni każdemu maluchowi prawidłowy rozwój

Dodatkowe informacje:
Vita K , Vita D , Vita K+D to preparaty w postaci otwieranych kapsułek twist-off zapewniających bezpieczeństwo , higienę i wygodę stosowania. Przeznaczone są do codziennego stosowania już od pierwszych dni życia w celu zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania na witaminy K i D. Każda kapsułka to precyzyjnie określona dawka witamin K i D, zgodna z rekomendacjami ekspertów. Wszystkie preparaty przeznaczone są do podawania doustnego i codziennego stosowania w domu.
Vita K+D: (30 kapsułek w opakowaniu) cena: ~ 32,00 pln
Vita D: (30 kapsułek w opakowaniu) cena: ~ 17,00 pln
Vita K: (30 kapsułek w opakowaniu) cena: ~ 28,00 pln

Vitis Pharma:
Firma Vitis Pharma powstała na początku 2006 roku w Warszawie. Zajmuje się wprowadzaniem na polski rynek innowacyjnych produktów o specjalnym przeznaczeniu medycznym stosowanych u niemowląt, dzieci i dorosłych.
Ich receptura oparta została na najnowszych osiągnięciach nauki, a korzystny wpływ na zdrowie człowieka oraz bezpieczeństwo stosowania, potwierdzono licznymi badaniami klinicznymi.
W Portfolio firmy znajdują się następujące produkty:

VitaD, VitaK i Vita K+D (preparaty witaminowe dla niemowląt i dzieci);
Dicoflor 30 / Dicoflor 60 / Dicoflor krople (preparat probiotyczny dla dzieci i dorosłych);
Dicoman Junior / Dicoman (preparat na zaparcia z błonnikiem);
Aminodral (napój nawadniający z aminokwasami i witaminami);
Dicodral Liquido (doustny płyn nawadniający dla niemowląt dzieci i dorosłych);
Floridral Baby / Floridral (probiotyk i płyn nawadniający dla niemowląt, dzieci i dorosłych);

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>