Usuną guza mózgu przez nos.

69-letni pacjent z Louisville w amerykańskim stanie Kentucky poddany zostanie unikalnej metodzie usunięcia guza mózgu. Zamiast nacinania skóry i otwierania czaszki guz zostanie mu usunięty przez nos – informuje portal breitbart.com . Garry McCandless przejdzie operację w IU Health Methodist Hospital, w Indiannapolis w stanie Indiana. Zdecydowano się na ten rodzaj zabiegu z uwagi na trudny dostęp do guza. Będzie to pierwsza taka operacja w Indianie i jedna z nielicznych w USA. Zdaniem lekarzy ten sposób pozbycia się guza pozwoli pacjentowi dojść do zdrowia dziesięć razy szybciej niż w przypadku tradycyjnej operacji.

Problemy tego 69-letniego mężczyzny zaczęły się w kwietniu tego roku, kiedy stwierdzono u niego guz w mózgu o średnicy pół cala (ok. 13 mm). Od tamtej pory guz szybko się rozrastał, wpływał niekorzystnie na pamięć i wzrok pacjenta.

Zdaniem lekarzy operacja powinna potrwać najwyżej cztery godziny, a po 4 – 6 tygodniach pacjent dojdzie do zdrowia. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>