USA: tysiące osób zostało zarażonych HIV przez dentystę?

Jeden z lekarzy w Tulsie w amerykańskim stanie Oklahoma jest oskarżony m.in. o używanie do leczenia zabrudzonych narzędzi stomatologicznych. Z tego powodu nawet 7 tys. osób jest zagrożonych zakażeniem wirusem HIV przez dentystę – informuje stacja TVN24 za agencją Reutera.

Doktor Wayne Scott Harrington jest przesłuchiwany przez lokalną policję. Sprawa wyszła na jaw, gdy u jednego z pacjentów 64-letniego dentysty wykryto obecność wirusa HIV oraz zapalenie wątroby typu C. Obie choroby są przenoszone przez krew.

Akt oskarżenia mówi o używaniu w prywatnym ośrodku dentysty m.in. niesterylizowanych i zardzewiałych igieł, często tych samych do kilku osób.

Przed miejskim ośrodkiem zdrowia ustawiają się setki pacjentów kliniki doktora Harringtona. Każdy przejdzie badanie krwi weryfikujące, czy doszło do zakażenia. Jak informują lokalne media, oskarżony złożył swoją licencję lekarską i w pełni współpracuje ze służbami.

Więcej: www.tvn24.pl, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>