USA: miliony Amerykanów chorują na cukrzycę.

Około 26 mln Amerykanów cierpi na cukrzycę; to o 10 proc. więcej niż w 2008 roku. Liczba cukrzyków stale rośnie – wynika z raportu ministerstwa zdrowia USA. W 2008 roku cukrzycę miało w USA 23,6 mln osób, czyli 7,8 proc. ludności kraju, a 57 mln określano jako prediabetyków ? ludzi o podwyższonym poziomie cukru we krwi. Oprócz 26 mln dorosłych cierpiących obecnie na cukrzycę, prediabetyków jest 79 mln. U ludzi tych większe jest ryzyko wystąpienia chorób serca i zawału. Do kategorii tej w USA zalicza się 35 proc. osób w wieku powyżej 20 lat.

Ostatnie statystyki pokazują, że 8,3 proc. Amerykanów, niezależnie od wieku, i 11,3 proc. powyżej 20 lat to diabetycy. Według amerykańskiego centrum zapobiegania chorobom około 27 proc. Amerykanów z cukrzycą, czyli około 7 mln, nie wie, że są chorzy.

PAP, Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>