USA: jest postęp w leczeniu raka, ale wielu nie stać na leczenie.

W Stanach Zjednoczonych żyje ponad 12 mln ludzi, którzy pokonali chorobę nowotworową. Jednak wciąż wielu osób, nawet ubezpieczonych, nie stać na skuteczną terapię. Amerykańscy lekarze ratują obecnie prawie 80 proc. dzieci chorych na raka. Jednocześnie tylko 20 proc. dzieci na świecie miało szanse urodzić się w na tyle bogatych państwach, że mają zapewniony dostęp do nowoczesnych leków – informuje Gazeta Wyborcza w relacji z dorocznego zjazdu onkologów w Chicago, organizowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Także zasobna Ameryka coraz częściej ma kłopoty z leczeniem chorych. W ubiegłym roku głośna była historia Judy Ariba, chorej na ostrą postać białaczki, mającej… nieszczęście posiadać ubezpieczenie, które pokrywało jedynie 2/3 kosztów leczenia. W efekcie pacjentka była zmuszona dokładać do leków 1700 dolarów miesięcznie, co przekraczało jej możliwości finansowe.

Tymczasem aż 50 mln Amerykanów w ogóle nie posiada nawet takiego ubezpieczenia.

Więcej: www.gazeta.pl , Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>