Uprząż pozwala dzieciom wstać z wózka inwalidzkiego.

Debby Elnatan, matka chłopca z porażeniem mózgowym z Izraela, zaprojektowała uprząż Upsee, która pomaga dziecku uczestniczyć w życiu rodziny. Ubraną w nią osobę przypina się do pasa opiekuna, który nosi specjalne sandały. Dzięki temu możliwe staje się niemal naturalne chodzenie, a nawet gra w piłkę.

Produkcją uprzęży na masową skalę zajęła się irlandzka firma Leckey. Od 7 kwietnia będzie ją można kupić online, a między 1 a 3 kwietnia odbędą się bezpłatne seminaria, podczas których zostaną ujawnione szczegóły dotyczące rozmiarów i cen. Na razie wiadomo, że Upsee ma kosztować ok. 540 dol. (do tego trzeba doliczyć koszt dostawy) i będzie pasować na dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Conor Mckeran, menedżer ds. marketingu Upsee, podkreśla, że już teraz zainteresowanie produktem jest olbrzymie.

Przez 3 ostatnie miesiące uprząż była testowana przez 20 rodzin z całego świata.

Autor: Anna Błońska, www.kopalniawiedzy.pl

Źródło: ABC Blogs, Liz Neporent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>