Upały w Japonii – jedna ofiara śmiertelna, ponad 600 osób w szpitalach.

Temperatura powyżej 35 stopni Celsjusza w wielu częściach Japonii spowodowała w niedzielę śmierć jednej i hospitalizację 609 osób, które doznały udaru cieplnego – poinformowała japońska agencja Kyodo. Ofiara śmiertelna to 50-letni mężczyzna z prefektury Ehime na południu wyspy Honsiu. W wielu prefekturach temperatura w niedzielę podniosła się do 37 stopni Celsjusza, a w tokijskim regionie metropolitalnym po raz pierwszy tego lata wyniosła 35 stopni.

Meteorolodzy przewidują dalszy wzrost temperatury w poniedziałek, zwłaszcza w takich miastach, jak Tokio, Saitama, Gifu i Nagoja i apelują do ludzi o rozwagę w celu zapobieżenia udarowi słonecznemu. Radzą, by jak najmniej przebywać na słońcu, koniecznie nosić nakrycie głowy i dostarczać organizmowi jak najwięcej płynów.

W sobotę japońska agencja do walki z klęskami żywiołowymi poinformowała, że liczba ludzi, których w tym roku hospitalizowano z powodu przegrzania organizmu czy udaru słonecznego, jest ponaddwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku.(PAP)

mmp/ ro/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>