Ultradźwięki na problemy z erekcją.

Naukowcy pracują nad zastosowaniem ultradźwięków do walki z problemami z erekcją u mężczyzn. Izraelscy naukowcy strzelali ultradźwiękami w genitalia mężczyzn. Bezbolesna terapia poprawiła możliwości mężczyzn, stymulując powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Do tej pory w eksperymencie wzięło udział 20 mężczyzn, których średni wiek wynosił 56 lat. Wszyscy oni dotychczas musieli sięgać po viagrę i inne leki o podobnym działaniu. Po zakończeniu 3?tygodniowej terapii ultradźwiękami, 15 z nich mogło całkowicie zrezygnować z leków na impotencję. Żaden z ochotników nie skarżył się na ból, ani efekty uboczne.

Nowa radykalna terapia oparta jest na delikatnej formie litotrypsji, wykonywanego od 20 lat zabiegu urologicznego polegającego na pozaustrojowym skruszeniu kamienia w pęcherzu moczowym, moczowodzie lub nerce.

Zabieg ten polega na emisji fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które wnikają w głąb organizmu. Nie uszkadzają żadnych tkanek, ale kruszą kamienie ustrojowe.

W ostatnich latach odkryto, że terapia ultradźwiękami ma dobry wpływ na naczynia krwionośne: fala ultradźwiękowa masując ściany naczyń krwionośnych wzmacnia je. Powoduje wytwarzanie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (Vascular Endothelial Growth Factor), który bierze udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych embrionu oraz w angiogenezie.

Zdaniem izraelskich naukowców, to może pomóc pacjentom, którzy mają problemy z erekcją. W dodatku efekty terapii są długotrwałe, w przeciwieństwie do stosowania leków.

www.rynekzdrowia.pl , dailymail.co.uk, TVP info/Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>