Udany przeszczep dłoni u weterana misji afgańskiej.

Przeszczep dłoni wykonany tydzień temu u 29-letniego pacjenta udał się – ocenia Jerzy Jabłecki, ordynator oddziału chirurgii w szpitalu w Trzebnicy (Dolnośląskie). Mężczyzna stracił dłoń podczas misji wojskowej w Afganistanie. Stan zdrowia pacjenta jest bardzo zadowalający – powiedział w czwartek PAP Jabłecki. „Pacjent jest w bardzo dobrej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej, co jest niezwykle istotne, ponieważ dobrze rokuje na okres rehabilitacji” – dodał.

Jeszcze przez trzy tygodnie pacjent będzie przebywał w szpitalu, potem czeka go wielomiesięczna rehabilitacja już poza placówką.

29-letni mężczyzna stracił dłoń w 2008 r. podczas misji wojskowej w Afganistanie. Od 2010 r. był zarejestrowanym biorcą w trzebnickiej placówce.

Transplantację wykonano w zeszłym tygodniu; operacja trwała 12 godzin. Był to dziewiąty przeszczep dłoni wykonany w trzebnickim szpitalu, a siódmy udany. Na całym świecie w ciągu ostatnich 15 lat przeprowadzono 88 takich operacji.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>