Tusk: będę czujnie obserwował wprowadzanie pakietu kolejkowego.

Będę czujnie obserwował prace ministra zdrowia i całego resortu na rzecz wprowadzenia w życie tzw. pakietu kolejkowego, który ma rozwiązać problem dostępu do specjalistów m.in. onkologii – zapowiedział w piątek premier Donald Tusk. Szczegóły przygotowanych w tej sprawie rozwiązań podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Tuska przedstawia minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

„Zmiany na korzyść pacjenta i reorganizacja, która realnie skróci kolejki w onkologii i innych dziedzinach, nie mogą być oparte na naiwnym przesłaniu, że znajdzie się jakaś gigantyczna ilość dodatkowych pieniędzy” – zaznaczył szef rządu. Dodał, że przy przygotowaniu propozycji starano się działać „w warunkach niepodnoszenia składki i tego, co jest w dyspozycji NFZ”.

Tusk dodał jednocześnie, że intencje rządu dotyczące przygotowanego pakietu „spotkały się z intencjami środowiska onkologów, jeśli chodzi o szersze spojrzenie na kwestie walki z rakiem w Polsce”. „Nie tylko skrócenie kolejek jest ważne, ale chodzi też o jakość leczenia i szanse na wyzdrowienie” – wskazał.

„Dlatego cieszę się, że przy okazji tej rozmowy na temat skracania kolejek rozmawialiśmy także o ambitnym narodowym planie walki z rakiem, bo chodzi o to, aby jakość leczenia była możliwie najwyższa” – mówił Tusk. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>