Tipsy nie przystoją pielęgniarkom.

Lakierowane paznokcie i tipsy sprzyjają przenoszeniu infekcji. Jednak przeprowadzona w Wielkiej Brytanii ankieta wykazała, że pielęgniarki wolą kierować się modą – informuje „American Journal of Infection Control”. Lakierowanie i przyklejanie tipsów stwarzają bakteriom lepsze warunki do przetrwania nawet na starannie umytych rękach. Dlatego oficjalnie od pielęgniarek wymaga się krótkich, nielakierowanych paznokci. Jednak sondaż przeprowadzony online przez specjalistów z Cardiff University oraz London’s City University wykazał, że aż 60 proc. z niemal 488 studentek pielęgniarstwa przyznało się do lakierowania paznokci lub stosowania tipsów.

Co więcej, każda uczestniczących w sondażu kobiet przynajmniej raz zaobserwowała przypadek nieprzestrzegania przepisów przez personel medyczny – na przykład zaniechanie mycia rąk.

Royal College of Nursing określiło wyniki ankiety jako „niepokojące”.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>