Terapia śmiechem w Warszawie.

Studenci pedagogiki, psychologii i terapeuci będą mogli skorzystać z warsztatów „Terapia śmiechem”, które odbędą się w Warszawie. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Dera i Anna Borkowska, trenerki z Fundacji Dr Clown.

Jak informują organizatorzy z Fundacji Młodego Kina, uczestnicy zajęć poznają podstawy terapii śmiechem, sztukę twórczej improwizacji, a także nauczą się żonglować i używać sztuczek magicznych. Dowiedzą się również jak być od rana w lepszym nastroju i rozwijać swoje poczucie humoru, jak dzięki humorowi radzić sobie ze stresem, jak śmiech i humor wpływają pozytywnie na zdrowie.
Jak piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej, gelotologia – wiedza o śmiechu – błyskawicznie zyskuje popularność, a terapia śmiechem jest prosta w zastosowaniu, bezpieczna i łatwo dostępna. Przydaje się w profilaktyce, rozwiązywaniu konfliktów zawodowych i partnerskich, w rehabilitacji. „Uśmiech zbliża ludzi, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną człowieka. Śmiech, zwłaszcza ten nazywany serdecznym, buduje radość życia, uodparnia, działa przeciwbólowo, antydepresyjnie, sprzyja odchudzaniu, a nawet zastępuje ćwiczenia fizyczne” – zapewniają.

Sobotnie zajęcia w Warszawie potrwają 5 godzin (10.00-15.00). Koszt udziału wynosi 80 zł od osoby.

W ramach cyklu „Warsztaty terapii przez sztukę” odbyły się już zajęcia: „Muzykoterapia”, „Rozwój siebie poprzez terapię sztuką”, „Terapia tańcem” i „Samba – taniec terapeutyczny”.

Zajęcia z „Samby” zostaną powtórzone również 25 kwietnia. EKR

PAP – Nauka w Polsce

Jedna myśl nt. „Terapia śmiechem w Warszawie.

  1. Witam serdecznie. Kilka lat temu uczestniczyłam w warsztatach terapii śmiechem. Mieszkam w Białymstoku. Czuję ogromną potrzebę wzięcia udziału jeszcze raz w tego rodzaju zajęciach.Mam działalność gospodarczą, więc mogę też rozpropagować ten sposób relaksu i leczenia.W każdym razie obecnie sama potrzebuję bardzo tej terapii.

    Pozdrawiam Barbara Bujnowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>