Technologia „Efektywnych Mikroorganizmów” pomocna na terenach powodziowych w gminie Janowiec! Mieszkańcy odczuli wyraźną redukcję natężenia odoru szlamu i zgnilizny.

Dla zalanej w zeszłym tygodniu gminy Janowiec, przy zwalczania skutków powodzi zostały zostali zaangażowani najmniejsi wolontariusze jakich dotychczas zarejestrowano. Stosuje się japońską technologia EM – Efektywne Mikroorganizmy. Technologia ta z powodzeniem stosowana jest w wypadkach powodzi , tsunami lub trzęsienia ziemi. Użyte zostały w Tajlandii, USA , Chinach i ostatnio na Haiti. EM pozawala zatrzymać procesy gnilne odpowiedzialne za rozwój szkodliwych bakterii, tym samym powstrzymuje epidemie. Pomocne przy unieszkodliwianiu skupisk odpadów organicznych jak i chemicznych. Przyśpiesza regenerację gleby oraz roślinności na zalanych terenach.  [slideshow id=37]

Obecność polskiego producenta preparatów EM Greenland Technologia EM sp z o.o. okazała się być szczęściem w nieszczęściu dla gminy Janowiec. W czasie powodzi odbywała się coroczna konferencja producentów EM w Puławach. Japońska organizacja zarządzająca tą technologią oraz sam jej wynalazca prof. Teruo Higa przekazali preparat EM jako pomoc dla gminy.

Dzięki szybkiemu działaniu Wójta gminy Pana Tadeusza Koconia ,sekretarza Pana Piotra Lewandowskiego oraz całego urzędu gminy akcja ruszyła już w piątek. Wozy straży pożarnej opryskiwały ulice i podwórka roztworem EM. Już po pierwszym polaniu mieszkańcy odczuli wyraźną redukcję natężenia odoru szlamu i zgnilizny.

21 czerwca w poniedziałek na zebraniu w domu kultury o godzinie 12 właściciele zalanych domów mogą się dowiedzieć o szczegółach akcji. Przekazane zostaną każdemu gospodarstwu bańki preparatu EM do opryskiwania ogrodów jak i domów po dezynfekcji chemicznej. Podane zostaną dokładne instrukcje co do stosowania preparatu aby osiągnąć maksimum skuteczności.

Producent zapewnia o nieszkodliwości oraz braku efektów ubocznych przy użyciu Technologii Efektywnych Mikroorganizmów.

Trwają rozmowy w celu zorganizowania dodatkowych oprysków całej gminy z helikoptera głównie miejsc gdzie nie są w stanie dojechać samochody strażackie.

Cała akcja zostanie szczegółowo udokumentowana aby służyć jako film instruktażowy dla powodzian.

osoby udzielające informacji :

Nicole Grospierre Slomińska tel 609670196 mail nicolemecho@gmail.com
Emilia Figurska tel 693449433 mail emilia@emgreen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>