Tatuaż informuje o stanie zdrowia.

W Stanach Zjednoczonych coraz więcej osób decyduje się na tatuaże będące nie tylko ozdobą ale i źródłem informacji o zdrowiu dla lekarzy – pisze „New York Daily News”.
Osoby odwiedzające salony tatuaży najczęściej decydują się na niego z wygody – w przeciwieństwie do informacyjnych zawieszek i bransoletek tatuażu nie można zgubić, zepsuć, zetrzeć, czy zapomnieć założyć i pozostaje z właścicielem aż do końca.
Tatuaż zwykle wykonywany jest w formie krótkiej informacji o grupie krwi, alergiach na leki lub żywność, przewlekłych chorobach a także ostatnich życzeniach w razie wypadku lub śmierci. Właściciele tatuaży podkreślają, że dzięki nim czują się pewnie i bezpiecznie. Wielu lekarzy widzi w nowej modzie pewne korzyści, dodając, że jedynym problemem jest niejednorodna lokalizacja tatuażu, którą ratownik może pominąć w trakcie badania – powinna zostać ujednolicona do jednego fragmentu ciała dla wszystkich osób.

Tatuaże, choć nie mają mocy prawnej, są źródłem wiedzy dla większości lekarzy na oddziałach ratunkowych, którzy szukają pozostawionych informacji o zdrowiu pacjenta. Dotychczas American Medical Association nie wypowiedziało się jednak pozytywnie na temat nowej mody. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>